Časni Kur'an » Bosanski » Knjige » Ehli-bejt i ashabi u ljubavi i srodstvu
Ehli-bejt i ashabi u ljubavi i srodstvu
Odlična knjiga koja govori o tazbinstvu između ashaba Allahova Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem i ehli bejta i potomaka imama Alije, radijellahu anhum.Pisac : Ali ibn Hamed ibn Muhammed et Temimi
Prevod : Nedim Haračić
Izvor : Centar za istraživanja u Meberri
Source : http://www.islamhouse.com/p/341133
Knjige
- Ljubav prema Poslaniku sallalahu alejhi ve sellem između dosljednog sljeđenja i novotarijaIako je ljubav od djela srca ona mora ostaviti svoje tragove na ostali dio tijela u riječima i djelovanju. Ova knjiga nam prestavlja i osvjetljava pitanje ko su ti koji zaista vole Allahova poslanika sallalahu alejhi ve sellem i kakve su njihove osobine..vanjske i unutarnje.
Pisac : Abdureuf Muhammed Osman
Prevod : Emir Demir
Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Source : http://www.islamhouse.com/p/51171
- Buđenje ambicijaOdlična knjiga u kojoj je pisac komentarisao zbirku hadisa 'Džamiul ulumi vel hikem' od Ibn Redžeba el-Hanbelija.
Pisac : Ibn Redžeb el Hanbeli
Source : http://www.islamhouse.com/p/344570
- Međusobno uvažavanje Ehli-bejta i ashabaOva knjiga sadrži određeni broj primjera iz kojih vidimo međusobno poštivanje i uvažavanje između Ehli-bejta i ashaba. Kao za primjer uzimamo imama Aliju, radijellahu anhu, koji je na mnogo mjesta pohvalio i uvažavao ashabe poput Ebu Bekra, Omera, Osmana i drugih.
Prevod : Nedim Haračić
Izvor : Centar za istraživanja u Meberri
Source : http://www.islamhouse.com/p/341729
- Ashabi Allahova Poslanika sallalahu alejhi ve sellemIzučavanje i čitanje biografija prijašnjih dobrih generacija je veoma bitna stvar, a na njihovom čelu su ashabi Allahova Poslanika sallalahu alejhi ve sellem. Iz tog razloga ova knjiga veoma dobro dođe svakom ko voli knjige i ko voli znanje.
Pisac : Hilmi Ali Šaban
Prevod : Grupa daija
Source : http://www.islamhouse.com/p/59485
- Moral i ponašanje svakog muslimanaAhlak je stvar za koju svaki musliman mora da posveti posebnu pažnju. Učenjaci su prije a i sada pisali djela na temu ahlaka i islamskog edeba i bontona te pojasnili bitnost iste u našim životima. Od tih djela je i ova skromna knjižica u kojoj su njeni pisci sakupili veliki broj pohvalnih i lijepih osobina te pojasnili njeno mjestu u Islamu uz pomen ajeta i hadisa koji su došli na dotičnu temu, pozivajući u lijep ahlak i ponašanje, kao i upozoravajući na suprotno tome.
Pisac : Grupa daija
Source : http://www.islamhouse.com/p/314931