Časni Kur'an » Bosanski » Knjige » Knjiga tevhida i radost pravovjernih
Knjiga tevhida i radost pravovjernih
Od najboljih knjiga koje su napisane u ovom poglavlju. Šta više, među najpoznatijim knjigama među muslimanima.Pregledao : Zuhdija Adilović
Prevod : Šukrija Ramić
Source : http://www.islamhouse.com/p/77957
Knjige
- Priprema za Dan povratkaKnjiga u kojoj je pisac sakupio hadise o Sudnjem danu i stajanju pred Allahom Uzvišenim.
Pisac : Ibn Hadžer el Askalani
Pregledao : Šefik Kurdić - Halil Mehtić
Source : http://www.islamhouse.com/p/196240
- Sahih Buharije - potpuno izdanjeNajvjerodostojnija knjiga poslije Časnog Kur'ana jeste upravo ova ovdje Sahih Buharije. Pisac je u njoj izabrao i izveo najvjerodostojnije hadise jer je prilikom prihvatanja istih i ocjenjivanja prenosilaca imao posebne i stroge uslove koje nije imao niti jedan drugi imam, a što je sve na kraju kao rezultat došao Sahih. Ova knjiga ne sadrži u sebi samo hadis, nego i fikh, tefsir kao i druge islamske nauke. Rečeno je da onaj ko želi da upozna fikh Imama Buharije neka pročita njegov Sahih.
Pisac : Muhamed ibn Islmail el Buhari
Prevod : Grupa daija
Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Source : http://www.islamhouse.com/p/48177
- Komentar Tahavijeve poslanicePomen pojašnjenja akide ehli sunneta vel džemata na mezhebu učenjaka milleta.
Pisac : Muhamed Abdurahman el Hmejs
Pregledao : Grupa daija
Source : http://www.islamhouse.com/p/77417
- Ličnost žene muslimankeNekoliko temi po pitanju žene muslimanke i njene ličnosti. Tu su još i pojašnjenja nekih propisa koji se vežu za ženu.
Pisac : Muhamed Ali el Hašimi
Izvor : Visoki Sadijski komitet za pomoć Bosni i Hercegovini
Source : http://www.islamhouse.com/p/327
- Istorija IslamaPisac se u ovoj knjizi osvrnuo na temu posljenjih dana života Allahova Poslanika sallalahu alejhi ve sellem te kako je izvršena prisega Ebu Bekru radijellahu anhu. Ovdje se može naći odgovor na šubhe šija po pitanju hilafeta Alije radijellahu te'ala anhu.
Pisac : Grupa daija
Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Source : http://www.islamhouse.com/p/47243












